• https://www.facebook.com/zohrecan2007
  • https://www.twitter.com/gojiberryy38

HİKAYEMİZ

HİKAYEMİZ

🌻
2009 yılında evimizin annesinin bir işle uğraşmak istemesiyle araştırmalarımız sonucu #gojiberry keşfettik. Yurtdışından getirttiğimiz meyve ve tohum ile çalışmalara başladık.

🌿 Evimizin bahçesinde oluşturduğumuz ufak bir sera ile fidan üretip meyve satışına başladık. Bir yıllık deneyimimiz sonucunda bu işi büyütmeye karar verdik. Kısa sürede tam verime geçen bir meyve olması ve aynı zamanda meyvesi, yaprağı, tohumu, çiçeği ile ticari kazanç elde edilebilir olması harika bir durumdu bizim için.


🍀 Daha sonra bir yer kiralayarak kurduğumuz seramızda fidanlarımızı üretmeye başladık. Aynı zaman da Türkiye'de de yaygınlaştırıp pazarını oluşturmak için sosyal medyadan ve kurduğumuz web sayfasından çalışmalarımıza devam ettik.
💫 llk yurtdışı çalışmamız Iran ile olup Balkan ülkeleri için çalışmalarımız devam etmektedir.


🌸 Türkiye için de önemli bir ticari ürün olan #gojiberry Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki üniversitelerin çalışma konusu haline gelmiştir. İşbirliği içinde olduğumuz üniversiteler ile AR-GE çalışmalarımız devam etmektedir.
10 yılın sonunda bizim ve Türkiye'nin geldiği durum şu şekildedir;
🍃 Tarım Bakanlığı aromatik bitkiler altında tanıdığı #gojiberry için hibe desteği sunmaktadır.


🍂 Türkiye'de pazarı oluşmuş olup ciddi bir meyve talebi bulunmaktadır.
🍃 Meyvelerinizi alacağımızı anlaşma ile taahhüt edebiliyoruz.
🍂 Yurtdışına ihraç edebilecek duruma gelmiş bulunmaktayız.
🍃 Sadece fidanı ve meyvesi ile değil oluşturabileceğimiz katma değer ile de kendimize ve ülke ekonomisine katkı sağlayabiliriz. Bunlardan bazıları #gojiberry çayı, #gojiberry pekmezi, #gojiberry reçeli, #gojiberry balı, #gojiberry yağı vb.


🐞 10. yılımızın sonunda daha büyük bir şevk ve enerji ile çalışmalarımıza Türkiye'nin birçok yerinde kurdurduğumuz bahçeler, Kayseri'de kendimize ait kurduğumuz bahçemiz ve Mersin'deki fidan çiftligimiz ile devam ediyoruz.🌳
 
  

 

E-mail: sahinkardeslerfidancilik@gmail.com


Hava Durumu